بانک مرکزی اروپا درگیر تورم

بانک مرکزی اروپا

سر فصل ها :

ناگل از بانک مرکزی اروپا :

این خطرناک است که فکر کنیم مشکل تورم حل شده است.بانک مرکزی اروپا نباید به زودی چرخه افزایش نرخ بهره را متوقف کند.
به افزایش قابل‌توجه نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا نیاز است.کاهش نرخ بهره در آینده قابل‌پیش‌بینی در دستورکار نیست.
صحبت به موقع در مورد اینکه تا چه حد برای بالا بردن سقف انقباض کمی بعد از ژوئن لازم است، مورد نیاز می‌باشد. نرخ بهره این بانک هنوز در سطح محدودکننده نیست.

نظرسنجی این بانک در روز سه‌شنبه نشان داد که انتظارات مصرف‌کنندگان در منطقه یورو برای تورم در دسامبر دوباره افزایش یافت. این نشان داد که افزایش اخیر نرخ بهره و کاهش قیمت انرژی هنوز ترس از رشد قیمت‌ها را کاهش نداده است. این بانک اروپایی بر اساس نظرسنجی از حدود 14000 بزرگسال در شش کشور بزرگ منطقه یورو اعلام کرد.

انتظارات تورمی :

انتظارات تورمی متوسط طی سه سال آینده در دسامبر از 2.9 درصد در ماه قبل به 3 درصد افزایش یافت. اما میانگین انتظارات طی 12 ماه آینده در 5 درصد ثابت ماند.مشکل این است که وقتی انتظارات بالا می‌مانند. کارگران و کسب‌وکارها رفتار تعیین دستمزد خود را تعدیل می‌کنند. رشد سریع قیمت‌ها را باعث می شوند و بازگشت به هدف 2 درصدی را دشوارتر و گاهی موجب رکود در اروپا می‌ شود.

انتظار می‌رود بازارهای سهام اروپا روز دوشنبه ضعیف‌تر باز شوند.زیرا سرمایه‌گذاران چشم‌انداز اقتصاد جهانی را در پی داده‌های قوی حقوق و دستمزد ایالات متحده در بحبوحه افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی چین و آمریکا هضم می‌کنند.در بانک مرکزی اروپا پنج‌شنبه گذشته نرخ‌ها را 50 واحد افزایش داد.نشان داد که احتمال افزایش دیگری در نشست بعدی در ماه مارس وجود دارد و کریستین لاگارد.رئیس بانک مرکزی اروپا، تاکید کرد که تورم اصلی همچنان بالاست. خرده‌فروشی‌های منطقه یورو در ماه دسامبر در ساعت 13:30 منتشر می‌شوند و انتظار می‌رود که کاهش 2.5 درصدی در ماه و کاهش سالانه 2.7 درصدی را نشان دهد.

تیم تحلیلی اندیکاتورهای متاتریدر
تیم تحلیلی اندیکاتورهای متاتریدر

پژوهشگر ابزارها و سیستم های معاملاتی به ویژه استراتژی های اندیکاتوری متاتریدر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.