اقتصاد کانادا در ژانویه 150 هزار شغل خالص به دست آورده

اقتصاد کانادا

سر فصل ها :

نگاهی به اقتصاد کانادا در آمار این کشور

اقتصاد کانادا در آمار کانادا روز جمعه نشان داد که اقتصاد کانادا در ژانویه 150,000 شغل خالص به دست آورده که انتظارات را شکست داده است. در حالی که نرخ بیکاری در 5.0 درصد ثابت بود.

اداره آمار کانادا گفت، مشاغل اضافه شده در ژانویه، پنجمین افزایش ماهانه متوالی است. که عمدتاً توسط گروه سنی اصلی 25 تا 54 سال انجام شد و در چندین صنعت پخش شده است.

 مشاغل بخش خدمات با جهش خالص 124700 نفر، بیشتر در بخش عمده فروشی و خرده فروشی و زیربخش های مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی بودند.

 اشتغال در بخش کالا با 25400 شغل خالص به دلیل ساخت و ساز افزایش یافت.

دلار کانادا در اواخر امسال افزایش می‌یابد

بر اساس نظرسنجی رویترز که روز چهارشنبه منتشر شد. دلار کانادا در اواخر امسال افزایش می‌یابد زیرا چشم‌انداز اقتصاد جهانی برای ارزهای مرتبط با کالاها مطلوب‌تر می‌شود. و سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند. بانک‌های مرکزی نرخ بهره را در سال 2024 کاهش دهند.

با این حال، طبق پیش‌بینی تحلیلگران ارزی، در سه ماه آینده، قیمت لونی در 1.34 برای هر دلار آمریکا یا 74.63 سنت آمریکا تغییر چندانی نخواهد داشت. اگرچه این رقم کمی قوی‌تر از پیش‌بینی ژانویه 1.35 بود.

جی ژائو تحلیلگر بازار در Monex Canada گفت: چین یکی از محرک‌های بنیادی بزرگ برای افزایش خوش‌بینی است. و با بازگشت این تقاضا، از اقتصاد جهانی حمایت می‌کند.

بازگشایی سریع اقتصاد شماره دو جهان احتمالاً تقاضا برای کالاهایی را که به وفور توسط کانادا تولید می شود. افزایش می دهد و به طور بالقوه به جلوگیری از رکود اقتصادی کمک می کند.

بانک مرکزی کانادا در ماه گذشته به اولین بانک مرکزی بزرگ تبدیل شد که کمپین انقباضی خود را متوقف کرد و گفت که ارزیابی میزان تاثیر افزایش نرخ برای کاهش تورم به زمان نیاز دارد.

تیم تحلیلی اندیکاتورهای متاتریدر
تیم تحلیلی اندیکاتورهای متاتریدر

پژوهشگر ابزارها و سیستم های معاملاتی به ویژه استراتژی های اندیکاتوری متاتریدر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.